ВАСИЛЬ СТУС – постать, що єднає Україну

12336 січня 2014 року виповнилося 76 років з дня народження видатного українського поета, літературознавця, політв’язня, правозахисника, Героя України Василя Стуса. З метою популяризації творів В.Стуса та заохочення учнівської молоді до вироблення власної позиції щодо розуміння прочитаних творів у ГНВК № 12 24 січня 2014 р. було проведено учнівську конференцію «Василь Стус: життєві і творчі контексти».                         У цьому заході взяла участь учениця 10 класу  ГНВК «ЗОШ І-ІІІ ст.. № 40 – д/с № 10 «Джерельце» Боржиєвська Анна. Вона презентувала на конференції власну творчу роботу з теми «Європейськість Василя Стуса», у якій дівчина зробила спробу дослідити корені європейськості людини, яка стала символом Українського Опору ІІ пол. ХХ століття, ключовою постаттю  духовного життя доби, письменника, правозахисника, борця за справедливість.