З НАГОДИ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ

[slideshow=34]Шануючи пам’ять жертв голодомору та репресій 1932-1933рр.,  у 5 класі ГНВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №40- д/с №10 «Джерельце»»пройшов урок-реквієм « У пам’яті скорботний 33-ий»… Епіграфом до уроку були слова О. Загарбного:                                                                                                                                                                                                                                              « О миттєвосте, стій!
                                                                  Дай хвилину…
                                                                  На спокуту до пам’яті йду,
                                                                  По хрестах я вивчаю родину
                                                                  Й колосок на надгріб’я  кладу.»
            Класний керівник Гридунова М.А. розповіла дітям про геноцид українського народу та страшні події 1932-1933 рр.
            Учні класу Гаврильцов В., Гриценко В., Вишневський Д., Кисіль К., Омел’яненко О., Сорокін  Є. повідомили про роки Голодомору, його наслідки, трагедію українського народу. Васильєв Р. намалював малюнок й розповів, як виживали селяни у страшні часи.
            Бібліотекар НВК Єрмакова В.В. презентувала книжкову виставку «У пам’яті скорботний 33-й» та підготувала рекомендаційний список літератури з теми заходу.
            Підбиваючи підсумки заходу, діти згадали хвилиною мовчання загиблих та запалили свічку пам’яті.  Гості та присутні були щирі у своїх почуттях.

СВІТОЧ УКРАЇНСЬКОГО СЛОВА

Грінченко Борис Дмитрович (27 листопада (9 грудня) 1863 — 23 квітня    (6 травня) 1910) — український письменник, педагог, лексикограф, літературознавець, етнограф, історик, публіцист, громадсько-культурний діяч. Редактор низки українських періодичних видань.  Обстоював поширення української мови в школі та в установах. Літературні псевдоніми: Василь Чайченко, Л. Яворенко, П. Вартовий, Б. Вільховий, Перекотиполе, Гречаник.

Автор фундаментальних етнографічних, мовознавчих, літературознавчих та педагогічних праць, історичних нарисів, перших підручників з української мови й літератури, зокрема «Рідного слова» — книжки для читання в школі. Укладач чотиритомного тлумачного «Словаря української мови». Один із організаторів і керівників товариства «Просвіта».

Лінгвістична вікторина

Шановні друзі!

Запрошуємо  вас взяти участь у лінгвістичній інтернет-вікторині                                «Українські прислів’я і приказки» (до Дня української писемності й мови).Під час відповіді на питання інтернет-вікторини просимо зберігати формат та нумерацію завдань, зазначити прізвище, ім’я, клас учасника. Відповіді надсилати у термін з 08листопада до 13 листопада 2013 року у вигляді текстового файлу на електронну адресу шкільної бібліотеки biblioteka40@mail.ua.

Усі учасники вікторини будуть відзначені.

З повагою, бібліотекар школи Єрмакова В.В.

.Лінгвістична    інтернет-вікторина «Українські прислів’я і приказки».  Підготувала бібліотекар Єрмакова В.В.

12Шановні колеги! Шановні користувачі сайту!

9 листопада наша країна відзначає надзвичайне важливе для нас свято – День української писемності та мови. Це свято було встановлено в 1997 році Указом Президента України на підтримку громадських організацій з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства. Воно спрямоване на підтримку рідної мови, її вивчення, розвиток, на об’єднання нації, відродження духовності, зміцнення державності.

Наше знання рідної мови формує ставлення світової спільноти до нас як до нації. Саме від кожного з нас залежить, якими бачить українців світ. Зберігати й розвивати українську мову (як рідну та державну) – це будувати незалежну, справді вільну країну, виховувати гідних представників свого народу й пишатися своєю Батьківщиною.

З повагою бібліотекар школи  В.В.Єрмакова