Міжнародний день рідної мови

Міжнародний день рідної мови — це день «підтримки мовного та культурного різноманіття та багатомовності», що був проголошений на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, яка проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі. Цей день відзначається щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року.
               Свято рідної мови святкували також у                                                    Горлівському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №40-д\с №10 «Джерельце» . Учні 6 класу  разом із вчителем української мови Єрмаковою В.В.  підготували свято «Мова рідна, слово рідне…»  Урочисто звучали вірші, пісні, теплі слова на честь рідної мови. Шестикласники мали змогу ознайомитися  з мультимедійною презентацією про культуру мови. Діти дізнались нове про  український мовний етикет, а саме мовноетикетні  формули привітання, прощання, побажання, вітання, звертання. Висловили свою думку щодо культури мови у повсякденному ужитку.
На святі були представлені творчі роботи дітей з теми: «Краса й багатство рідної мови». Важливим етапом роботи свята стало підбиття підсумків конкурсу. Найкращими були роботи Бутко Ксенії, Касилова Кирила та Манько Дар’ї.
             До підготовки та проведення свята було залучено студентів-практикантів Горлівського інституту іноземних мов. На святі також були присутні зам.директора НВК Кириллова Л.В. та керівник методичного об’єднання вчителів словесності НВК Фролкіна О.В.
 Свято  рідної мови –  маленька сходинка, спрямованій на оволодіння секретами мови, навичками культурного мовлення.

[slideshow=11]

21 лютого — Міжнародний день рідної мови

222222Шановні друзі!

Сьогодні, у Міжнародний день рідної мови, свято української мови — одного з найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може гордитися наш народ.
                Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалось під пером Івана Котляревського, особливо Тараса Шевченка, удосконалювалося
пізніше І. Нечуєм-Левицьким, П. Мирним, М. Коцюбинським, Л. Українкою та багатьма іншими видатними українцями.
              Сучасний світ знає, що державність мови є універсальною формою об’єднання людей в одне ціле, в один народ. Це важливий чинник самовизначення нації, надійна основа розвитку країни.  За рішенням ЮНЕСКО 21-го лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови. За недовгий час свого існування воно вже стало традиційним, адже це один з тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу.   Мова — це найбільший скарб народу. Це саме той інструмент, який єднає людей однієї нації, робить їх єдиним цілим.

Вітаємо всіх з цим святом, і бажаємо ніколи не забувати рідної мови, адже чим більше на землі буде мов, тим різноманітнішим буде й життя на нашій планеті!

Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.

Мова рідна ,слово рідне… (бібліотечна информаційна година)

ВІРШІ ПРО РІДНУ МОВУ ДЛЯ ДІТЕЙ
Вірші про мову

Исчезающие (вымирающие) языки  — час интересных сообщений
Исчезающие языки

Мова — душа народу (рекомендаційний список)

В гостях у сказки

Ученики 3 класса показали своим сверстникам музыкальную сказку » Муха-Цокотуха на новый лад». Веселая музыка, яркие наряды надолго запомнятся ребятам. А особенно детям понравился танец Санта Клаусов в исполнении Стрилец Ж., Бороды Ю., Овчаровой М..

Классовод 3 класса Колесникова Л.Ю.

[slideshow=10]

ПРО УЧАСТЬ УЧНІВ У ГРІ-ЗМАГАННІ «ПАТРІОТ»

01 лютого 2013 року  в нашому навчальному закладі відбувся ІV Всеукраїнський  конкурс з українознавства «Патріот».  Діти вже вдруге брали  участь у грі-змаганні.

1                                                  2

Цього року 62 (28 % від загальної кількості) учня мали можливість показати свої знання історії, традицій,  культури українського народу, краси й самобутності української мови.Конкурсні завдання містили запитання з кількох шкільних предметів та відображали різну інформацію про нашу країну. 11 лютого 2013 р. правильні відповіді на конкурсні завдання будуть викладені на сайті http://www.uclever.com. А результати та сертифікати учні отримають до 20 травня 2013р.Щиро вдячні всім учасникам. Сподіваємось на гарні результати!

Педагогічна спадщина В.О. Сухомлинського

Інноваційні процеси, які мають відбуватися в освіті, вимагають звернення педагогів до педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського, бо його система – це концептуальна основа особистісно зорієнтованого підходу. В центрі педагогічної системи знаходиться дитина як унікальна неповторна особистість.
         Усвідомлюючи, що звернення до педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського, є значущім для розв’язання актуальних проблем сучасної освітньої та виховної практики, в школі було проведено Декаду, присвячену життю і діяльності великого педагога.
За планом проведення відбулось засідання круглого столу з проблеми: Концептуальні ідеї В.О.Сухомлинського; методична понарама   ( В.О.Сухомлинський про вчителя і вимоги до нього за книгою «Сто порад вчителю»); бібліотечний урок у 6 класі (учитель Єрмакова В.В.), урок – презентація книги В.О.Сухомлинського «Вічна тополя», тренінг за темою: планування уроків з використанням оповідань і казок В.О.Сухомлинського.
          Провідною ідеєю заходів було – переосмислення вчителями змісту навчання і виховання, набуття досвіду використовувати твори в навчальній та виховній роботі.

[slideshow=8]